0

ساخت جواهرات از دندان انسان

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 19 آبان 1395 در ساعت 15 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

طراحی که از دندان های خود جواهرات می سازد!

استارت کالا - در زمانی که کشتار و استفاده از اعضای بدن جانوران تهدید گونه های جانوری محسوب می شود، یک طراح جوان هلندی در حال تولید جواهرات از دندان است.

 لوسی ماجروس می گوید که : " اولین بار ایده ساخت کلکسیون جواهرات ساخته شده از دندان هنگامی که دندان عقل خود را کشیدم به ذهنم رسید." او این دندان را نگه داشت و با خودش فکر کرد که دندان می تواند ماده ای عالی برای ساخت جواهرات باشد. وی اینگونه فکر کرد که "چرا ما برای اعضای بدن خودمان به اندازه اعضای بدن گونه های جانوری ارزش قائل نباشیم؟" او اعتقاد دارد که علیرغم ارزش مادی، "دندان انسان" به عنوان استعاره ای برای باارزش دانستن خودمان عمل می کند. در واقع راهکاری برای با ارزش داشتن "اعضای " (بدن) خود به جای اعضای بدن گونه های دیگر و تجدید نظر در ارزش های سنتی است. چرا ما نباید دندان خودمان را تبدیل به مروارید کنیم؟!

ساختن گوشواره از دندان

او دندان خود را تبدیل به یک انگشتر کرد، اما به منظور کامل کردن کلکسیون خود، نیاز به دندان های بیشتری دارد، و قطعا کشیدن بیشتر دندان های خودش گزینه ی صحیحی نیست، بنابراین او از دندانپزشک خود خواست تا دندان های کشیده شده بیمارانش که نیازی با آن ندارند را به او بدهد. خیلی از افراد تمایلی به نگه داری دندان پوسیده خودشان ندارند و معمولا این دندان ها را به دانشکده های دندانپزشکی اهدا می کنند. ماجروس نیز دندان کشیده شده دو تن از معلمان خود در آکادمی طراحی آیندهوون را گرفت.

ساختن گوشواره حلقه ای از دندان

به منظور تبدیل دندان انسان به قطعه ای از جواهرات زیبا، لوسی ماجروس برای اولین بار آن ها را سفید کرد، و سپس با استفاده از یک دستگاه صیقل سنگ برای شکل دادن به دندان ها به اشکال مختلف استفاده کرد. مولر به اندازه کافی ضخیم است تا به شکل مروارید تبدیل شود، او با از بین بردن شکل اصلی دندان پیشین و دندان نیش آن ها را به قطعات اشک مانند تبدیل کرد.

 دکمه سر دست از دندان انسان

ماجروس، کلکسیون خود که جواهرات ساخته شده از دندان است را در هفته طراحی امسال هلند به نمایش گذاشته است، و ادعا می کند که واکنش مردم نسبت به جواهراتش عمدتا مثبت بوده است. وی می گوید که "به طرز شگفت آوری مردم این جواهرات را نخریده اند، اما واقعا این ایده را دوست داشته اند." ماجروس به طراحی فستکو گفت : " برخی حسرت می خورند که دندانشان را به دندان پزشکشان نداده اند و برخی دیگر که در آینده باید دندانشان را بکشند، به این مسئله فکر می کنند."

جواهرات ساخته شده از دندان به شکل قطره

پس از موفقیت پروژه اولیه او، طراح متولد لوکزامبورگ، در حال حاضر به دنبال تشکیل کمیسیونی است که از دندان های کشیده شده انسان چیزهای جالبی از جمله انواع اکسسوری ها، انگشتر، دکمه کراوات، دکمه سردست و غیره تولید کند.

لوسی ماجروس اولین شخصی نیست که از دندان انسان جواهرات تولید کرد. در سال 2009، پولی گلاس نقره ساز، مجموعه ای از جواهرات نقره با روکش دندان ساخت، البته آثار او خیلی ساده تر از پروژه ماجروس بود.

مجموعه جواهرات ساخته شده از دندان

منبع: odditycentral

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کدام رنگ‌ها را برای مصاحبه کاری بپوشیم؟ دوشنبه 21 اسفند 1396 در ساعت 11 : 6 دقیقه
قلاب بافی روی برگ یکشنبه 19 آذر 1396 در ساعت 13 : 59 دقیقه
رنگ سال 2018 شنبه 18 آذر 1396 در ساعت 12 : 19 دقیقه
نمایش آثار عجیب و خارق العاده دوشنبه 22 آذر 1395 در ساعت 10 : 17 دقیقه
ساخت جواهرات از دندان انسان چهارشنبه 19 آبان 1395 در ساعت 15 : 19 دقیقه
ساخت انگشتر از صدای افراد یکشنبه 2 آبان 1395 در ساعت 14 : 44 دقیقه
آیا شما به داشتن جواهرات دافع حشرات علاقه مندید؟ پنجشنبه 22 مهر 1395 در ساعت 12 : 32 دقیقه
نمایش همه
علاقه مندی ها ()