0

گوشی تلفن همراه به روابط عاشقانه تان لطمه می زند

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 7 دی 1395 در ساعت 12 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تلفن همراه مهم ترین عامل در تخریب روابط عاطفی زوجین!
فروشگاه اینترنتی استارت کالا
: نرخ طلاق در ایالات متحده نزدیک به 40 درصد می باشد، اما این همه داستان نیست. طبق نظرسنجی که توسط مرکز پژوهش ملی صورت گرفت، 60% از افرادی که در یک رابطه عاطفی هستند از روابطشان ناراضی می باشند. برخی از عوامل مشترکی که باعث بهم زدن روابط بین افراد می شود عبارتند از: مشکلات مالی، عدم رضایت از روابط جنسی، و مشکلات مربوط به فرزندان، اما "گوشی های تلفن همراه هوشمند" به تازگی یک عامل مخرب جدید در روابط بین زوجین محسوب می شود.
تحقیقی که اخیرا توسط مردیت دیوید (Meredith David) صورت گرفت به بررسی این امر پرداخت که گوشی های هوشمند چگونه می توانند به روابط عاطفی بین زوجین لطمه وارد کنند.

اثر تلفن همراه در بهم زدن روابط عاطفی بین افراد
در این تحقیق پارامتری تحت عنوان "phubbing" (که ترکیبی از "تلفن" و "بی اعتنایی" می باشد) مورد بررسی قرار گرفت. در واقع اینکه چگونه شریک عشقی شما با استفاده طولانی مدت شما از گوشی تلفن همراه پریشان و آزرده خواهد شد. مردم هر روز بیشتر جذب گوشی های هوشمند خود می شوند-یک فرد آمریکایی به طور متوسط هر 6.5 دقیقه یکبار، و یا به طور متوسط 150 بار در شبانه روز گوشی خود را چک می کند-که این مسئله به عنوان یک منبع واقعی از ناسازگاری بین زوجین تلقی می شود. به عنوان مثال، در یک تحقیق صورت گرفته 70% از شرکت کنندگان مدعی شدند که بی اعتنایی ناشی از استفاده تلفن همراه به توانایی آن ها در برقراری رابطه عاشقانه شان صدمه وارد کرده است.

در این زمینه مطالعه ای صورت گرفت تا اثر گوشی های تلفن همراه بر روابط عاشقانه زوجین بررسی شود.
 در این مطالعه 175 نفر از بزرگسالانی که در یک رابطه عاشقانه بودند از سراسر ایالات متحده پرسشنامه مربوطه را پر کردند و در این نظر سنجی شرکت کردند. در این نظرسنجی از این افراد خواسته شد تا پاسخ دهند که به هنگام استفاده شریک عشقی شان از گوشی تلفن همراه چقدر احساس تنهایی می کنند.
نمونه این سوالات عبارتند از :" شریک زندگی من هنگامی که باهم هستیم، از گوشی اش استفاده می کند." و یا "شریک زندگی من هنگامی که ما باهم هستیم گوشی اش را در جایی می گذارد که در دسترس اش باشد."

شرکت کنندگان در این نظرسنجی به یک سوال دیگر نیز پاسخ دادند که استفاده از گوشی های همراه تا چه اندازه می تواند در ناسازگاری روابط بین آن ها موثر باشد. همچنین از آن ها خواسته شد تا به این سوال نیز پاسخ بدهند که "تا چه اندازه از روابط عاطفی و زندگی مشترکشان رضایت دارند."
نتایج این تحقیقات نشان داد که گوشی های هوشمند می توانند نابود کننده روابط عاطفی باشند-حتی بیشتر از مشکلات مالی، روابط جنسی ناموفق و مشکلات مربوط به فرزندان. همچنین این نتایج نشان داد که سطوح بالای ناسازگاری به واسطه استفاده از تلفن همراه موجب کاهش سطح رضایت از رابطه عاطفی بین افراد می شود.
در واقع استفاده از تلفن همراه در حضور شریک عاطفی فرد که به نظر آسیب زا نمی رسد، می تواند موجب تضعیف کیفیت رابطه  بین افراد شود.

اما ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که استفاده از تلفن همراه در حضور شریک عاطفی شما چطور می تواند به رابطه مشترک شما لطمه وارد کند؟
حداقل دو توضیح احتمالی برای معضل به وجود آمده در روابط توسط گوشی تلفن همراه وجود دارد. فرضیه "جانشین سازی "  بیان می کند که زمان صرف شده در استفاده از گوشی تلفن همراه موجب کاهش زمانی که مخصوص گذراندن با معشوقه است می شود که این مسئله می تواند به مرور زمان رابطه بین طرفین را تضعیف سازد. فرضیه دوم را فرضیه "تعارض گوشی های هوشمند" می نامند. به زبان ساده، گوشی تلفن همراه می تواند منبع ناسازگاری و ایجاد درگیری بین افراد شود که این درگیری ها بین افراد می تواند منجر به تضعیف رضایت فرد از رابطه مشترکشان شود. در حقیقت اینگونه احساس می شود که فرد بین گوشی تلفن همراه و معشوقه اش، گوشی تلفن همراهش را انتخاب کرده است که این مسئله به ناامن شدن رابطه مشترک افراد دامن می زند.
منبع: msn

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
ارتباط بین سلفی‌های موبایلی و عمل‌های زیبایی دوشنبه 21 اسفند 1396 در ساعت 11 : 30 دقیقه
پر استرس ترین مشاغل دنیا شنبه 19 اسفند 1396 در ساعت 13 : 5 دقیقه
نامه دختربچه 7 ساله به مدیر عامل گوگل و درخواست کار یکشنبه 1 اسفند 1395 در ساعت 11 : 41 دقیقه
گرفتن عکس سلفی منجر به مرگ بچه دلفین شد! دوشنبه 11 بهمن 1395 در ساعت 13 : 54 دقیقه
پیدا کردن گربه گم شده پس از 14 سال صاحبش را شوکه کرد! ﺳﻪشنبه 5 بهمن 1395 در ساعت 16 : 19 دقیقه
آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت دوشنبه 20 دی 1395 در ساعت 10 : 0 دقیقه
تئو 41 روزه جوان ترین اهدا کننده عضو یکشنبه 12 دی 1395 در ساعت 15 : 53 دقیقه
گوشی تلفن همراه به روابط عاشقانه تان لطمه می زند ﺳﻪشنبه 7 دی 1395 در ساعت 12 : 59 دقیقه
تاریخچه و آداب و رسوم شب یلدا دوشنبه 29 آذر 1395 در ساعت 13 : 40 دقیقه
16 آذر روز دانشجو گرامی باد ﺳﻪشنبه 16 آذر 1395 در ساعت 10 : 12 دقیقه
5 دسامبر (15 آذر) روز جهانی داوطلب دوشنبه 15 آذر 1395 در ساعت 10 : 26 دقیقه
20 نوامبر روز جهانی کودک یکشنبه 30 آبان 1395 در ساعت 23 : 23 دقیقه
نمایش همه
علاقه مندی ها ()