0

آیا خالکوبی برای سلامتی بدن مضر است؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 19 فروردین 1396 در ساعت 11 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آیا خالکوبی برای سلامتی بدن مضر است؟
فروشگاه اینترنتی استارت کالا: علاقه مندان به خالکوبی و تتو هر روز بیش تر از روز قبل می شوند. بر اساس نظرسنجی اخیر هریس، نیمی از نسل جدید به این پدیده روی آورده اند. به عنوان مثال، تعداد آمریکایی هایی که به تتو روی آورده اند در 4 سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

عوارض و خطرات ناشی از تتو
  انفجار صورت گرفته در محبوبیت این پدیده و نیز افزایش نگرانی در این باره باعث شده است که برخی از کارشناسان بهداشت نگاه دقیق تری به آن داشته باشند.
مطالعه ای که در سال جاری منتشر شده نشان داده است که این خالکوبی ها ممکن است از راه تعریق به لایه های داخلی پوست نفوذ پیدا کند. با توجه به مطالعه انجام شده توسط استاد فیزیولوژی کالج آلما در دانشگاه میشیگان، پوستی که دارای خالکوبی است در مقایسه با پوست فاقد خالکوبی 50 % کمتر دفع عرق دارد. همچنین این نتایج نشان می دهد که درصد سدیم موجود در عرق هنگامی که از پوست خالکوبی شده منتشر می شود بیشتر است. هنگامی که غدد پوستی شروع به تعریق می کنند، پوست تمایل به جذب مجدد سدیم و الکترولیت های دیگر دارد و یافته های این پژوهش نشان می دهد که خالکوبی و تتوی پوست تا حدی ممکن است مانع جذب مجدد مواد موردنیاز بدن شود.
مهم نیست که تعداد خالکوبی های روی پوست زیاد باشد یا کم، اما اگر در ناحیه پشت، بازوها و یا سایر نواحی که با غدد عرق پوشیده شده اند خالکوبی و تتو انجام شود، این مسئله می تواند در توانایی پوست برای خنک نگه داشتن بدن و نیز ورود مواد مغذی به پوست مشکل ایجاد کند.
جدا از این مسئله، تحقیقات دیگر خالکوبی را با مشکلات بهداشتی دیگر مرتبط دانسته است.
کورمک جویس، جراح پلاستیک دانشگاه گلوی بیمارستان ایرلند در این باره می گوید که اگرچه تعداد موارد گزارش شده نادر است اما گزارش شده است که بین خالکوبی و بروز بیماری ملانوم ارتباط وجود دارد. در مطالعه موردی که در سال 2015 صورت گرفته است، مرد 33 ساله ای که خالکوبی های رنگارنگ در قفسه سینه اش داشت از ملانوم بدخیم رنج می برد. ملانوم بدخیم در نقاطی که خالکوبی شده بود مشاهده می شد.
مطالعات دیگر، ارتباط بین خالکوبی و سرطان پوست را نشان می دهند. فرآیند خالکوبی شامل تزریق نمک های فلزی و رنگ های آلی به لایه های غشایی پوست می باشد؛ در نتیجه، التهابات مزمن ناشی از این امر می تواند منجر به بروز توده های بدخیم سرطانی شود.
جوهر تتو نیز عمدتا غیرقابل تنظیم است و گزارشات زیادی از بروز بیماری های منتقله از راه خون توسط جوهر آلوده وجود دارد. در سال 2012، FDAا از شیوع بیماری های مختلف از طریق جوهر آلوده تتو خبر داد. پس از انتشار این خبر، ورود جوهر تتو به بازارهای جهانی بدون نظارت سازمان بهداشت ممنوع شد.
فلزات مورد استفاده در جوهر تتو نیز ممکن است موجب بروز واکنش های پوستی شود. پژوهش صورت گرفته در دانمارک در سال 2011 نشان داد که 10% از بطری های جوهر تتو پلمپ شده به باکتری های مختلفی آلوده بودند.
  FDA در حال انجام تحقیقات برای افزایش دانش خود راجع به جوهر تتو و مواد استفاده شده در آن ها و نیز آگاهی دقیق تر یافتن از محتویات جوهر می باشد.
خطرات مرتبط با خالکوبی اگرچه هنوز به طور کامل شناخته نشده است، اما با افزایش تقاضا برای تتو و خالکوبی، موشکافی های علمی بیشتری برای کشف خطرات آن نیاز است.
منبع: msn

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
در یک شیشه نوتلا چه چیزهای وجود دارد؟ ﺳﻪشنبه 23 خرداد 1396 در ساعت 11 : 15 دقیقه
فواید شگفت آور کاهش مصرف شکر برای بدن از زبان محققان چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 در ساعت 11 : 14 دقیقه
هر یک ساعت دویدن برابر است با 7 ساعت عمر طولانی تر! یکشنبه 27 فروردین 1396 در ساعت 9 : 33 دقیقه
آیا خالکوبی برای سلامتی بدن مضر است؟ شنبه 19 فروردین 1396 در ساعت 11 : 3 دقیقه
افزایش خطر ابتلا به آلزایمر در اثر مصرف قند! ﺳﻪشنبه 26 بهمن 1395 در ساعت 12 : 6 دقیقه
سیگار ارگانیک و طبیعی حقیقتی پوچ! یکشنبه 17 بهمن 1395 در ساعت 10 : 48 دقیقه
لوازم آرایشی ارگانیک چه ویژگی هایی را دارا هستند؟ پنجشنبه 30 دی 1395 در ساعت 12 : 46 دقیقه
فشار خون بالا معضل جهانی چهارشنبه 22 دی 1395 در ساعت 9 : 54 دقیقه
کاهش خطر ابتلای نوزادان به آسم با مصرف روغن ماهی پنجشنبه 9 دی 1395 در ساعت 11 : 39 دقیقه
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
logo-samandehi