0

7 اتفاقی که در اثر خوابیدن با آرایش بر سرتان خواهد آمد!

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 17 اسفند 1395 در ساعت 16 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر با آرایش به تخت خواب بروید چه اتفاق برایتان خواهد افتاد؟
فروشگاه اینترنتی استارت کالا :
حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که بدون پاک کردن آرایشتان به تخت خواب رفته اید، اما سعی کنید نگذارید که این رفتار بد برای شما به عادت تبدیل شود. اگر قصد دارید که این رفتار را ادامه دهید باید خودتان را برای عواقب آن نیز آماده کنید.

1- التهاب و عفونت چشمی
متخصص پوست دکتر جوئل اسشلینگر درباره عواقب پاک نکردن آرایش چشم برای مدت زمان طولانی به کورتنی لیوا نویسنده بلاگ باستل (Bustle) می گوید: " بی توجهی کردن به پاک کردن مواد آرایشی از چشم می تواند موجب خشکی، قرمزی، سوزش و عفونت چشمی شود."

التهاب و عفونت چشمی
2- چین و چروک های پوستی
دکتر جیمز ماروتا در گفتگو با Good Housekeeping  توضیح می دهد که : " خوابیدن با مواد آرایشی تماس با رادیکال های آزاد را افزایش می دهد و این مسئله منجر به شکست کلاژن های پوستی، ایجاد چین و چروک و در نتیجه پیری زودرس در افراد می شود.

چین و چروک پوستی
3- جوش های پوستی

بدیهی است که عدم پاک کردن کرم های آرایشی از سطح پوست منجر به بسته شدن منافذ پوستی و در نتیجه بروز آکنه و جوش های چرکی می شود.

جوش پوستی
4-  خشکی پوست
دکتر دنیس گراس در این باره توضیح می دهد که: " مانده آرایش بر سطح پوست به عنوان سدی عمل می کند که مانع از جذب مواد مفید برای سطح پوست می شود، در نتیجه پوست قادر به ترمیم و بازسازی خود نخواهد بود و رطوبت طبیعی اش را از دست خواهد داد.

پوست خشک
5- گرفتگی فولیکول های مژه در زیر پلک
دکتر اسشیور در گفتگو با هافینگتون پست در این باره می گوید خوابیدن در حالی که خط چشم بر چشم دارید و یا ریمل زده اید می تواند منجر به گرفتگی فولیکول های کوچک مو و غدد چربی در پلک شما شود. هنگامی که این فولیکول ها در زیر پوست پلک شما جمع می شوند، برآمدگی های کوچکی در زیر پلک تشکیل می شوند که علاوه بر اینکه از زیبایی چشم می کاهند می توانند برای سلامتی آن نیز خطر داشته باشند.

جمع شدگی فولیکول های مژه در پلک
6- شکستن مژه
در اینجا به یکی دیگر از مشکلات خوابیدن با ریمل اشاره خواهیم کرد. خوابیدن در حالی که بر مژه هایتان ریمل زده اید باعث شکستگی مژه ها و در نتیجه ریزش زود به هنگام آن ها می شود.

مژه های شسکته
7- ترک خوردگی و خشک شدن لب

متاسفانه، رژ لب های حجم دهنده اگر به مدت زمان طولانی بر روی لب بمانند می توانند منجر به از بین رفتن رطوبت  طبیعی لب شوند. دکتر ژانت گراف در مصاحبه با Daily در این باره می گوید: خوابیدن با هر نوع رژ لب می تواند منجر به بروز خشکی و و ترک خوردگی لب ها شود. به همین دلیل از استفاده 24 ساعته رژ لب بپرهیزید و اگر لب هایتان دچار خشکی شد می توانید از مرطوب کننده های طبیعی استفاده کنید.

لب ترک خورده
منبع : bustle

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چند ترفند آرایشی شنبه 19 اسفند 1396 در ساعت 13 : 10 دقیقه
7 اتفاقی که در اثر خوابیدن با آرایش بر سرتان خواهد آمد! ﺳﻪشنبه 17 اسفند 1395 در ساعت 16 : 42 دقیقه
ارتباط بین آرایش صورت و بروز آکنه شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 15 : 39 دقیقه
آیا لوازم آرایشی برای سلامتی مضرند؟ شنبه 8 آبان 1395 در ساعت 15 : 15 دقیقه
نمایش همه
علاقه مندی ها ()
logo-samandehi